ЗПГА - Здружение на приватни гинеколози - акушери на Република Македонија

СООПШТЕНИЈА:
Вие сте тука: Дома » Контакт
Петок, 18 Апр 2014

Осигурување

Е-пошта Печати PDF

Согласно Новиот Закон за Здравствена заштита (бр.07-1704/1, од 28.03.2012 год., член 152, Сл.Весник 43/2012 год.) СЕКОЈА Здравствена установа ја осигурува одговорноста на своите здравствени работници за штета која може да ја предизвикаат при вршење на својата професионална дејност во рамките на установата.

Со цел да се пронајде осигурителна компанија која на здравствените работници-докторите по медицина ќе им понуди најсоодветно осигурување на одговорност од лекарска негрижа, Лекарската комора посвети големо внимание и превзема активности да изврши испитување на пазарот. Во таа функција ангажирано е Осигурителното брокерско друштво САФЕ ИНВЕСТ СКОПЈЕ, кое со својот стручен тим помогна во изборот на најповолна понуда.

ТРИГЛАВ ОСИГУРУВАЊЕ АД СКОПЈЕ е компанија со која е постигнат најповолен договор за осигурување од одговорност за штета која би можеле да ја предизвикаат здравствените работници при вршењето на здравствената дејност-лекарска грешка.

Договорената понуда е максимумот кој е понуден на пазарот во оваа област на  осигурување во Република Македонија, но и пошироко во регионот. Проектот ќе отпочне откако ќе биде исполнет условот да аплицираат минимум 500 доктори.

Понудата овозможува секој доктор поединечно, врз основа на лична проценка за можноста да предизвика стручна грешка во неговото работење, да се определи за осигурителен пакет кој го смета за најсоодветен.

Постапка за осигурување:

  • Најава за осигурување: пополнувате апликација (преземете ја од тука); пополнетиот образец се испраќа, со што аплицирате за склучување на договор за осигурување и  барате изготвување на полиса  на износ  кој го определувате со чекирање во табелата;
  • Контакт со осигурителниот брокер: осигурителниот брокер ќе воспостави контакт со Вас (телефонски или по е-мејл) при што ќе Ве информира кога и каде  да се јавите за склучување на договор за осигурување;
  • Подигање на полисата за осигурување: во договорениот термин треба да се јавите во најблиската канцеларија на осигурителното / брокерското друштво за  да ја реализирате уплатата и подигнете полисата за осигурување;

Дополнителни информации  од  стручниот тим на  САФЕ ИНВЕСТ СКОПЈЕ.
Телефони:     02 3117 644, 02 3121 656, 076 313 351, 313 353, 313 354

 

На овој ЛИНК ИЗВОРНО ќе се запознаете со информацијата и од таму ќе можете и погоре наведената апликација да ја испратите во електронска форма.

Коментари 

 
#4 Fanny 2014-04-08 01:17
garcinia cambogia reviews dr. oz Most of what you mention is
supprisingly precise and it makes me ponder why I did not looked at this with this light previously.
Your article really did turn the light on for me so far as this specific subject matter goes.
Nevertheless at this time there is actually 1 point My
business is not really too comfortable with and while I try to reconcile that with all the
central idea of the point, permit me see what the rest of the visitors have to indicate.
Nicely done. pure garcinia cambogia reviews

My weblog miracle garcinia cambogia reviews: http://storify.com/garciniacam59/garcinia-cambogia-reviews-extract-quick-weight-los
Цитира
 
 
#3 Erin 2014-03-17 22:07
reverse phone lookup: http://bestreversephonelookupsearches.com/ Hey!
Quick question that’s totally off topic. Do you know how to make
your site mobile friendly? My blog looks weird when viewing from my iphone4.
I’m trying to find a template or plugin that might be able to fix this problem.
If you have any recommendations , please share. Thank you!
reverse phone
Цитира
 
 
#2 Riley 2014-03-03 05:39
garcinia cambogia reviews Do you mind if I quote a few of
your posts as long as I provide credit and sources back to your site?

My blog site is in the exact same area of interest as yours
and my users would really benefit from some of the information you present here.
Please let me know if this okay with you. Cheers! whole body garcinia cambogia
reviews

my site: garcinia cambogia
reviews and side effects: http://storify.com/garciniacam59/garcinia-cambogia-reviews-extract-quick-weight-los
Цитира
 
 
#1 Magdalena 2014-02-27 07:17
garcinia cambogia reviews Vehicle vendor advertising and marketing has grown to be a lot of significant as their competitors in the market has got warmed upwards.
Using less consumers looking for completely new and also
applied vehicles, car sellers will be contending even more seriously than in the past.

garcinia cambogia reviews: http://www.prlog.org/12266355-pure-garcinia-cambogia-reviews.html
Цитира
 

Додај коментар